dekagram/saniye'dan kilogram/dakika'ya Dönüştür
dekagram/saniye [dag/s]'i kilogram/dakika [kg/min] birimine dönüştürmek için lütfen aşağıya değer girin
dekagram/saniye
Tanım: dekagram/saniye, Akış - Kütle kategorisinde kullanılan bir ölçü birimidir. Dönüşüm amacıyla 1 dekagram/saniye, 0.01 kilogram/saniye değerine eşittir.
kilogram/dakika
Tanım: kilogram/dakika, Akış - Kütle kategorisinde kullanılan bir ölçü birimidir. Dönüşüm amacıyla 1 kilogram/dakika, 0.0166666667 kilogram/saniye değerine eşittir.
dekagram/saniye'dan kilogram/dakika'ya Dönüşüm Tablosu
| dekagram/saniye [dag/s] | kilogram/dakika [kg/min] |
|---|---|
| 0.01 dekagram/saniye | 0.006000 kilogram/dakika |
| 0.10 dekagram/saniye | 0.0600 kilogram/dakika |
| 1 dekagram/saniye | 0.6000 kilogram/dakika |
| 2 dekagram/saniye | 1.20 kilogram/dakika |
| 3 dekagram/saniye | 1.80 kilogram/dakika |
| 5 dekagram/saniye | 3.00 kilogram/dakika |
| 10 dekagram/saniye | 6.00 kilogram/dakika |
| 20 dekagram/saniye | 12.00 kilogram/dakika |
| 50 dekagram/saniye | 30.00 kilogram/dakika |
| 100 dekagram/saniye | 60.00 kilogram/dakika |
| 1000 dekagram/saniye | 600.00 kilogram/dakika |
dekagram/saniye'dan kilogram/dakika'ya Nasıl Dönüştürülür
1 dekagram/saniye = 0.600000 kilogram/dakika
1 kilogram/dakika = 1.67 dekagram/saniye
Örnek
15 dekagram/saniye'dan kilogram/dakika'ya Dönüştür:
15 dekagram/saniye = 15 × 0.600000 kilogram/dakika = 9.00 kilogram/dakika