desigram/saniye'dan kilogram/dakika'ya Dönüştür
desigram/saniye [dg/s]'i kilogram/dakika [kg/min] birimine dönüştürmek için lütfen aşağıya değer girin
desigram/saniye
Tanım: desigram/saniye, Akış - Kütle kategorisinde kullanılan bir ölçü birimidir. Dönüşüm amacıyla 1 desigram/saniye, 0.0001 kilogram/saniye değerine eşittir.
kilogram/dakika
Tanım: kilogram/dakika, Akış - Kütle kategorisinde kullanılan bir ölçü birimidir. Dönüşüm amacıyla 1 kilogram/dakika, 0.0166666667 kilogram/saniye değerine eşittir.
desigram/saniye'dan kilogram/dakika'ya Dönüşüm Tablosu
| desigram/saniye [dg/s] | kilogram/dakika [kg/min] |
|---|---|
| 0.01 desigram/saniye | 0.000060 kilogram/dakika |
| 0.10 desigram/saniye | 0.000600 kilogram/dakika |
| 1 desigram/saniye | 0.006000 kilogram/dakika |
| 2 desigram/saniye | 0.0120 kilogram/dakika |
| 3 desigram/saniye | 0.0180 kilogram/dakika |
| 5 desigram/saniye | 0.0300 kilogram/dakika |
| 10 desigram/saniye | 0.0600 kilogram/dakika |
| 20 desigram/saniye | 0.1200 kilogram/dakika |
| 50 desigram/saniye | 0.3000 kilogram/dakika |
| 100 desigram/saniye | 0.6000 kilogram/dakika |
| 1000 desigram/saniye | 6.00 kilogram/dakika |
desigram/saniye'dan kilogram/dakika'ya Nasıl Dönüştürülür
1 desigram/saniye = 0.006000 kilogram/dakika
1 kilogram/dakika = 166.67 desigram/saniye
Örnek
15 desigram/saniye'dan kilogram/dakika'ya Dönüştür:
15 desigram/saniye = 15 × 0.006000 kilogram/dakika = 0.090000 kilogram/dakika