Konverter milligram/dag til mikrogram/sekund
Vennligst oppgi verdier nedenfor for å konvertere milligram/dag [mg/d] til mikrogram/sekund [µg/s]-enhet
milligram/dag
Definisjon: milligram/dag er en måleenhet i kategorien Flyt - Masse. Ved omregning tilsvarer 1 milligram/dag 1.1574074074074e-11 kilogram/sekund.
mikrogram/sekund
Definisjon: mikrogram/sekund er en måleenhet i kategorien Flyt - Masse. Ved omregning tilsvarer 1 mikrogram/sekund 1.0e-9 kilogram/sekund.
milligram/dag til mikrogram/sekund konverteringstabell
| milligram/dag [mg/d] | mikrogram/sekund [µg/s] |
|---|---|
| 0.01 milligram/dag | 0.000116 mikrogram/sekund |
| 0.10 milligram/dag | 0.001157 mikrogram/sekund |
| 1 milligram/dag | 0.0116 mikrogram/sekund |
| 2 milligram/dag | 0.0231 mikrogram/sekund |
| 3 milligram/dag | 0.0347 mikrogram/sekund |
| 5 milligram/dag | 0.0579 mikrogram/sekund |
| 10 milligram/dag | 0.1157 mikrogram/sekund |
| 20 milligram/dag | 0.2315 mikrogram/sekund |
| 50 milligram/dag | 0.5787 mikrogram/sekund |
| 100 milligram/dag | 1.16 mikrogram/sekund |
| 1000 milligram/dag | 11.57 mikrogram/sekund |
Hvordan konvertere milligram/dag til mikrogram/sekund
1 milligram/dag = 0.011574 mikrogram/sekund
1 mikrogram/sekund = 86.40 milligram/dag
Eksempel
Konverter 15 milligram/dag til mikrogram/sekund:
15 milligram/dag = 15 × 0.011574 mikrogram/sekund = 0.173611 mikrogram/sekund