Konverter kilogram/time til kilogram/sekund
Vennligst oppgi verdier nedenfor for å konvertere kilogram/time [kg/h] til kilogram/sekund [kg/s]-enhet
kilogram/time
Definisjon: kilogram/time er en måleenhet i kategorien Flyt - Masse. Ved omregning tilsvarer 1 kilogram/time 0.0002777778 kilogram/sekund.
kilogram/sekund
Definisjon: kilogram/sekund er en måleenhet i kategorien Flyt - Masse og fungerer som referanseenhet for omregninger i denne kategorien.
kilogram/time til kilogram/sekund konverteringstabell
| kilogram/time [kg/h] | kilogram/sekund [kg/s] |
|---|---|
| 0.01 kilogram/time | 0.000003 kilogram/sekund |
| 0.10 kilogram/time | 0.000028 kilogram/sekund |
| 1 kilogram/time | 0.000278 kilogram/sekund |
| 2 kilogram/time | 0.000556 kilogram/sekund |
| 3 kilogram/time | 0.000833 kilogram/sekund |
| 5 kilogram/time | 0.001389 kilogram/sekund |
| 10 kilogram/time | 0.002778 kilogram/sekund |
| 20 kilogram/time | 0.005556 kilogram/sekund |
| 50 kilogram/time | 0.0139 kilogram/sekund |
| 100 kilogram/time | 0.0278 kilogram/sekund |
| 1000 kilogram/time | 0.2778 kilogram/sekund |
Hvordan konvertere kilogram/time til kilogram/sekund
1 kilogram/time = 0.000278 kilogram/sekund
1 kilogram/sekund = 3600 kilogram/time
Eksempel
Konverter 15 kilogram/time til kilogram/sekund:
15 kilogram/time = 15 × 0.000278 kilogram/sekund = 0.004167 kilogram/sekund